Kaip Plauti Nosį?

Nosies plovimas yra būdas išvalyti nosies kanalus ir sinusų ertmes. Tai paprasta procedūra, kurią nesunkiai gali atlikti dauguma žmonių namuose, net ir vaikai, tačiau nepatartina plauti kūdikio nosies. Nosies plovimo privalumai:

  • Mažina alergijas, nes pašalina alergiją sukeliančias daleles;
  • Pašalina bakterijas ir virusus, kad sumažintų infekcijas;
  • Pašalina gleives, todėl nosies vaistai veikia geriau;
  • Mažina nosies patinimą ir padidina oro srautą;
  • Sumažina nosies sausumą ir dirginimą.

Kada galima plauti nosį?

Valyti nosies kanalus galima alergijos sezono metu, kai ore yra gausu žiedadulkių. Taip pat ištisus metus, kad būtų išvengta infekcijų, nes bakterijos ir virusai klesti šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, o viena iš jų yra nosis. Jei plausite nosį, ypač sezoninių virusų metu, nuplausite ir tuos mikrobus, kad jie negalėtų daugintis. Jeigu nosis jau yra užsikimšusi, galite plauti nosį likus bent valandai prieš miegą, nes tai gali padėti geriau ir giliau kvėpuoti. Jei jums buvo liepta vartoti vaistus į nosį, pirmiausia turėtumėte naudoti fiziologinį tirpalą ir ją išplauti. Nosies vaistai yra daug veiksmingesni, kai purškiami ant švarių nosies membranų, o purškalas pasieks nosį giliau. Tokiu atveju plaukite nosį fiziologiniu tirpalu 1 – 2 kartus per dieną.

Nosies plovimo eiga:

  • 1 veiksmas – fiziologinis tirpalas:

Paruoškite vandens ir druskos tirpalą pagal gydytojo ar vaistininko rekomendacijas, kad išvengtumėte užteršimo bakterijomis. Tačiau geriausia nusipirkti jau paruoštą fiziologinį tirpalą artimiausioje vaistinėje. Be to, jis nekainuoja brangiai ir taip būsite tikri, kad tirpalas naudojimui yra tinkamas.

  • 2 veiksmas – nosies plovimas:

Plaukite nosį pasilenkę virš kriauklės, kai kurie žmonės tai daro duše. Naudodami specialų prietaisą, išpurškiamą buteliuką ar švirkštą purkškite tirpalo į kiekvieną nosies pusę, nukreipdami srovę į pakaušį, o ne į viršugalvį. Tuo tarpu kvėpuokite pro atvirą burną. Tirpalas turi tekėti į vieną šnervę, o iš kitos išeiti. Pakartokite šį veiksmą su abejomis nosies šnervėmis. Galite reguliuoti galvos pakreipimą, kad tirpalas nepatektų į gerklę ar į ausis.

  • 3 veiksmas – užbaigimas:

Kai baigsite plauti nosį, išpūskite ją keletą kartų, kad visiškai pašalintumėte gleives ir likusį vandenį. Nepamirškite išvalyti nosies plovimo įrangos po kiekvieno naudojimo. Kai kurie žmonės pirmą kartą naudodami fiziologinį tirpalą jaučia nedidelį deginimo pojūtį, tačiau tai paprastai išnyksta, kai prie jo prisitaiko. Gali prireikti kelių bandymų išmokti plauti nosies kanalus.