Kodėl Židinys Dūmina?

Įkūrus ugnį židinyje niekada neturėtumėte rasti savo namų pilnų dūmų. Kad jūsų židinys tinkamai funkcionuotų, reikia kad dūmai ir garai judėtų aukštyn iš kamino, o ne patektų į patalpą. Tai reiškia, kad jūsų židinio sklendė turi būti atidaryta. Jei kyla problemų dėl dūmtraukio traukos, to pasekoje labai greitai gali atsirasti daugiau dūmų namuose, nes dūmai negali išeiti į lauką per kaminą. Yra keletas priežasčių, kodėl ši problema kyla žmonėms, turintiems namuose židinį. Apžvelkime jas.

Priežastys, kodėl židinys dūmina:

1 problema: Sklendė yra uždaryta:

Labai svarbu visiškai atidaryti sklendę prieš kurstant ugnį židinyje. Tik dalinai atidarius sklendę maža anga gali per daug apriboti oro srautą, to pasekoje dūmai neturės kito išėjimo lauk, todėl kambarys prisipildys dūmų. Nors atidaryti sklendę atrodo paprasta užduotis, tačiau ji dažnai gali būti nepastebėta. Kai nenaudojate židinio, sklendę geriau palikti uždarytą, tačiau kai tik nuspręsite įkurti ugnį, laikas atidaryti sklendę, kad dūmai išeitų lauk. Kai nenaudojate malkomis kūrenamo židinio, geriausia uždaryti sklendę, ypač žiemą.

2 problema: Oro srovė kamine yra per šalta:

Dažnai kaminai yra montuojami ant išorinės namo sienos, tačiau tokiu atveju kaminą veikia šalta temperatūra. Kadangi šaltas oras yra tankus ir sunkesnis už dūmus, tokiu atveju šalta oro srovė nustumia dūmus atgal į kambarį. Jei namuose turite vėdinimo sistemą, nenaudokite jos, kai židinys yra užkurtas – tai tik pablogina problemą. Šią problemą galima ištaisyti sukuriant „pakėlimą“ prieš uždegant ugnį. Iš esmės tai pasiekiama, kai ką nors uždegate, pvz., laikraščius, ir laikote juos kamine. Tokiu būdu yra sukuriamas srautas aukštyn, kurio metu oro srautas juda pro kaminą aukštyn. Tai skatina dūmus išeiti per kaminą lauk, o ne atgal į kambarį.

3 problema: Sklendė yra atidaryta, bet nėra traukos:

Daugeliu atvejų atidarius sklendę turėtų būti išspręsta traukos problema, tačiau, jei atidarėte sklendę, o į namus vis tiek patenka daug dūmų, vadinasi, yra kaltas kaminas.  Yra keletas priežasčių, kodėl taip gali nutikti, o viena iš dažniausiai pasitaikančių yra kamino apribojimas. Pavyzdžiui, jei ant kamino lauke yra susikaupusių šiukšlių arba paukščio lizdas, tokiu atveju oro srautas neveiks taip, kaip turėtų. Paprastai šią problemą išspręsti nėra sunku, tiesiog reikia efektyviai išvalyti kaminą. Paprašykite profesionalų užlipti ant stogo, apžiūrėti kaminą ir jį išvalyti.

4 problema: Turite netinkamo dydžio sklendę:

Sklendės būna įvairių formų ir dydžių, todėl ta, kuri yra sumontuota prie jūsų kamino, gali būti netinkama tokio dydžio židiniui, kurį turite savo namuose. Jei taip yra, laikas įsigyti naują sklendę. Jeigu ji yra netinkamo dydžio, tada gali pradėti kauptis dūmai, kurie ilgainiui neturi kur dingti, ir veržiasi atgal į patalpą. Jei manote, kad tai yra problema, paprašykite specialisto atvykti apžiūrėti dūmtraukio, nes jis gali aprūpinti jus tinkamo dydžio sklende, kad dūmai be problemų išeitų iš kamino.

5 problema: Namai yra per sandarūs:

Kartais namai, ypač naujesni, užsandarinami per sandariai, o tai gali sukelti konkuruojančių oro slėgio problemų, ypač jei bandote naudoti židinį. Tokias problemas kartais galima lengvai išspręsti atidarant langą patalpoje, kurioje yra židinys. Atidarytas langas pašalina namo sandarumą ir veikia kaip namo slėgio pusiausvyros šaltinis, leidžiantis dūmams patekti ten, kur reikia, t.y. į kaminą.