Jei jūs svajojate apie tai, kaip lauke kepsite mėsą arba sėdėsite šaltais vakarais pavėsinėje ar terasoje mėgaudamiesi šiluma, tačiau dar neturite židinio, galbūt pats laikas pagalvoti apie jo statybą. Geriausia lauko židinio statybos procesą patikėti profesionalams, tačiau jei nusprendėte jį pasistatyti pats, pirmiausia turėtumėte išsiaiškinti, kaip tai padaryti tinkamai. Juk norite, kad lauko židinys ne tik atliktų savo funkcijas, bet ir būtų gražus kiemo dekoro elementas bei atsipalaidavimo centras. Taigi, visus žingsnius turite atlikti neskubėdami ir gerai apgalvodami.
Kaip Mūryti Lauko Židinį?
Lauko židinio statybos žingsniai:
Veiksmų plano sukūrimas:
Pirmiausia ką turite padaryti, tai sukurti veiksmų planą. Apžiūrėkite kiemą ir pasirinkite geriausią vietą savo židinio statybai, pvz., galbūt jį statysite atokiau nuo terasos, o galbūt visai šalia. Turite apgalvoti, koks bus kamino aukštis, ar malkų saugykla bus šone ar apačioje, o gal jos visai nebus. Taip pat turite pasirinkti, iš kokios medžiagos bus statomas židinys, pvz., iš akmenų, plytų ar kokios kitos medžiagos. Neskubėkite ir gerai apsvarstykite visus aspektus, susijusius su lauko židinio statyba.
Padarykite pagrindą židiniui:
Kitas žingsnis, kurį turite padaryti, tai yra pasiruošti tvirtą pamatą židiniui. Tvirtas pagrindas, ant kurio statysite židinį, yra vienas svarbiausių žingsnių, kurį turite atlikti kokybiškai. Pagrindui galite rinktis didelius ir lygius akmenis, betono masę ar plytas, tačiau svarbiausia, kad jis būtų lygus ir tvirtas. Jei pamatą pilsite iš betono, tada turite žinoti, kad negalima pilti jo tiesiai ant dirvos. Pirmiausia reikia išpilti 10 – 20 centimetrų susmulkinto užpildo sluoksnį, kuris bus tarsi atrama betonui. Išpylę jį, turėsite pagrindą, ant kurio toliau galite pilti betoną. Betono sluoksniui taip pat reikia plieninės armatūros, kuri sutvirtins pagrindą.
Pradėkite židinio statybas:
Išdėstykite pirmą židinio sluoksnį tokio dydžio, koks bus jūsų židinys, iš savo pasirinktų statybos medžiagų. Kai pradedate kloti pagrindo blokus, akmenis ar plytas, rekomenduojama pradėti nuo centro, nes taip pagrindo vidurys susilygiuoja su viso sluoksnio viduriu, o tai padeda centruoti židinį, kad jis būtų optimaliai išdėstytas. Jei židinio statybai renkatės blokus, kurie klijuojami klijais, tada nenaudokite per daug klijų. Tas pats galioja ir jei naudojate betono mišinį.
Padarykite ugniakurą:
Ugniakuras yra jūsų židinio širdis, kuri turi būti lygi. Jis turi būti išklotas ugniai atspariomis plytomis ir turėti angą, kuriai reikia geležinės sąramos. Svarbu naudoti ugniai atsparias medžiagas, nes kitu atveju ugnis gali išplisti ir pridaryti rimtų problemų. Turite nepamiršti palikti oro tarpą krosnies kampe, o tada pastatykite sąramos bloką krosnies angos viršuje. Svarbu tai padaryti tiksliai, kad būtų užtikrintas tvirtumas, nes tai laikys židinio svorį.
Pastatykite kaminą:
Prieš pradėdami statyti kaminą, turite leisti jau pastatytai židinio daliai išdžiūti ir sutvirtėti, o tik tada imtis kamino statybų. Statant kaminą turite susiaurinti angą, nes kaminas turi būti siauresnis už visą židinį. Užpakalinę židinio sienelę išlaikysite lygią, susiaurinkite iš šonų ir priekio. Visas kamino statybos principas – užtikrinti, kad visi šonai būtų lygūs iki galo. Kamino aukštis priklauso nuo to, kurioje vietoje stovi židinys, pvz., jei kaminas stovi pavėsinėje, tada jis turi kyšoti bent 30 – 40 centimetrų virš pavėsinės stogo. Jei židinys yra atviroje vietoje, tada jo kamino aukštis negali būti mažesnis nei 1 metras.
Židinio apdaila:
Baigė statyti kaminą, leiskite medžiagoms išdžiūti. Tada galite ant kamino uždėti “kepurę” paliekant tarpus išeiti dūmams. Tai užtikrins, kad lyjant lietui ar sningant kamine nesikaups vanduo. Židinio apdailai galite naudoti įvairias medžiagas, pvz., smulkius akmenis, kurie bus klijuojami ant židinio. Tačiau jei apdailos nenorite, galite palikti tokį židinį, kokį pastatėte, nes visais atvejais iš akmenų ar plytų statytas židinys puikiai įsilies į jūsų kiemo aplinką.