Ar Katės Verkia?

Žmonės, auginantys kates, tikriausiai ne vieną kartą yra pagalvoję, ar katės gali verkti ašaromis. Ar jos gali liūdėti, būti nusiminusios ar gedinčios. Tiesa, tikriausiai esate pastebėję, kad kartais katės akys ašaroja. Greičiausiai jums kyla klausimas, ar tai emocinė būsena, o gal sveikatos problema. Pabandykime išsiaiškinti, kaip yra iš tikrųjų.

Kačių “ašarojimas”:

Katės akys gali ašaroti, bet tai nėra emocinė reakcija. Jos skambiai neverkia taip, kaip žmonės, nes jos ašaroja, tačiau tai yra tik atsakas į sužalojimą ar ligą, dažniausiai susijusią su jų akimis. Taip pat kaltininkai gali būti dirgikliai, tokie kaip dezinfekavimo valikliai ar alergijos. Jei pastebėjote verkiančią katę nuolat ašarojančiomis akimis, geriausia būtų apsilankyti pas veterinarą.

Katės turi emocijas:

Katės gali jausti ir turi emocijų, todėl jos taip pat liūdi. Bet jei maždaug tuo pačiu metu matėte katę ašarojančiomis akimis, tikriausiai tai tik sutapimas. Nors katės tikrai turi emocijų, tokių kaip sielvartas ar depresija, jos niekada nelieja ašarų, kad parodytų tuos jausmus. Mokslininkai išsiaiškino, kad katės iš tiesų turi emocijas, nes jos gali skaityti žmonių veido išraiškas ir patirti įvairius jausmus. Įvairios emocijos gali įvairiai veikti kačių elgesį, pavyzdžiui:

  • laiminga katė gali murkti, trintis, žaisti ar kitaip bendrauti su žmonėmis ir kitais gyvūnais;
  • liūdna katė gali atsitraukti, prarasti apetitą arba tapti mažiau energinga ir nuolat miegoti;
  • įpykusi ar išsigandusi katė gali šnypšti, išlenkti nugarą, urgzti arba smogti letena į žmogų ar kitą gyvūną;
  • nerimaujančios, piktos ar nusiminusios katės gali skleisti garsus, panašius į žmogaus inkštimą ar šnypštimą.

Šie garsai rodo katės emocijas, todėl ta prasme gyvūnas verkia. Tačiau, pasak mokslininkų, žmonės yra vieninteliai organizmai, kurie verkia ašaromis, kai patiria stiprias emocijas ar skausmą.

Kačių “ašaros”:

Kačių akys „ašaroja“ dėl daugelio priežasčių, tačiau visos jos yra medicininės, o ne emocinės, pavyzdžiui, tai gali būti dėl:

  • akių dirginimo;
  • dulkių;
  • kitos katės įbrėžimo.

Ašarojimą taip pat gali sukelti užkrečiamos ligos, pavyzdžiui, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Be to, taip gali nutikti ir dėl užsikimšusių ašarų latakų, kurie, tikėkite ar ne, gali plyšti. Kitos galimos katės ašarojančių akių priežastys:

  • konjunktyvitas – rožinė akis;
  • infekcijos;
  • alergijos;
  • struktūrinės problemos.

Jei matote, kad jūsų katės akys ašaroja, svarbu žinoti, kad ji neišreiškia stiprių emocijų. Vietoj to, jos jums parodo, kad kažkas medicininiu požiūriu negerai. Dažnai problema yra nedidelė, tačiau kai kuriais atvejais katės ašaros gali būti rimtos problemos įrodymas arba kažkas, kas gali tapti rimta be gydymo. Jei ašarojimas atsiranda reguliariai, verta apsilankyti pas veterinarą. Glostymas ir gerumas nesustabdys jūsų katės ašarų. Jei nerimaujate dėl savo augintinio emocijų, ieškokite kitų požymių, tokių kaip mieguistumas, atsitraukimas ar nesidomėjimas maistu, nes šios problemos taip pat gali būti ligos požymis. Prieš darydami prielaidas apie savo katės emocinę savijautą, visada ženkite pirmą žingsnį ir patikrinkite jos fizinę sveikatą.