Kaip Paruošti Drobę Tapybai?

Kai piešiama ant drobės, dalyvaujama šimtmečių senumo meno pasaulio tradicijoje. Ši tapymo technika išpopuliarėjo per Italijos renesansą 1600 m., o vienas seniausių išlikusių aliejinių paveikslų ant drobės datuojamas 1400 m. Kiekvienas profesionalus menininkas pradėjo nuo tuščios drobės ir krūvos klausimų. Ar rinktis medvilnines ar linines drobes? Kurie meno reikmenys geriausiai tinka ant ištemptos drobės? Ar rinktis iš anksto gruntuotą ar negruntuotą drobę? Mūsų trumpas vadovas apžvelgs tapybos ant drobės pagrindus, kad galėtumėte drąsiai pradėti savo meno kūrinį. Pirmyn!

Drobės paruošimas tapybai:

Drobės gali būti iš anksto gruntuotos ir negruntuotos. Kartais galite nusipirkti jau nugruntuotų drobių, tačiau jei drobė yra negruntuota, tokiu atveju patys turėsite ją nugruntuoti. Drobės turi būti „gruntuojamos“ prieš pradedant tapyti. Tai reiškia, kad reikia užtepti medžiagos sluoksnį, kuris sukuria lygų barjerą tarp drobės ir dažų. Gruntuojant drobė lengviau sugers dažus, išliks ryškūs pigmentai, o sušlapusi ji nesideformuoja, išlieka standi ir tinkama naudoti. Be šio proceso drobė sugertų per daug dažų, atsirastų blankių dėmių arba per lengvai susmuktų. Dauguma drobių, kurias galite įsigyti, yra iš anksto gruntuotos, todėl jums nereikės dėl to jaudintis.

  • Drobės gruntavimas:

Jei jums patinka „pasidaryk pats“ projektai ir norite patys gruntuoti savo drobę namuose, jums reikės akrilo grunto. Paimkite ištemptą drobę, įdėkite šiek tiek akrilo grunto į dubenį arba ant dažų paletės, tada teptuku tolygiai uždenkite drobę. Leiskite akrilo grunto sluoksniui išdžiūti ir pakartokite dar 1 – 2 kartus, kad pasiektumėte geresnių rezultatų. Kai išdžius, būsite pasiruošę dažyti.

Ką reikia žinoti apie drobes:

Šiandien menininkai yra išlepinti pasirinkimu, kai kalbama apie tapybos priemones, tačiau drobė vis dar yra viena iš labiausiai paplitusių aliejinio ir akrilo tapybos medžiagų. Daugeliu atvejų drobė yra sandariai ištempta ant medinio rėmo, todėl ant jos lengva piešti. Be to, jūs turite žinoti, kad drobės būna kelių tipų:

  • Medvilninė drobė:

Medvilninė drobė yra prieinamas pasirinkimas tapytojams, kurie tik pradeda kurti. Tinkamai paruošta medvilninė drobė tarnaus ilgai. Tokia drobė yra natūraliai lanksti ir patvari, be to dažnai gruntuojama akrilo gruntu.

  • Lininė drobė:

Lininė drobė yra pagaminta iš lino ir yra patvaresnė, standesnė ir ilgaamžiškesnė nei medvilninė drobė. Tačiau tai taip pat brangesnis pasirinkimas. Lininė drobė dažnai gruntuojama aliejiniais gruntais ir laikui bėgant ne taip stipriai deformuojasi, todėl tai yra daugelio profesionalių menininkų pasirinkimas. Nereikia jaudintis, kad tokio tipo drobė taps per trapi, nes linas išlaiko natūralius aliejus.

  • Drobės lenta:

Drobės lenta yra dar vienas įprastas naujų ir studentų tapytojų pasirinkimas. Kai kurie yra pagaminti iš gruntuotos medvilninės drobės, ištemptos ant medienos plaušų plokštės, o kitos yra tiesiog gruntuotos ir įspaustos lentos, kad įgautų drobės tekstūrą. Jos yra pigesnės ir puikiai tinka mankštintis prieš pradedant kurti drobės meno kūrinį.