Gera pūkinė striukė yra vienas svarbiausių pirkinių žiemos sezonui. Pūkinių striukių prekyboje galima rasti įvairių – nuo trumpų iki ilgų, nuo plonesnių iki storesnių. Nors gera ir kokybiška pūkinė striukė gali kainuoti nemažai, tačiau tinkamai prižiūrima šildys jus metai iš metų. Taigi, kad pūkinė striukė tarnautų ilgai ir visada išliktų švari, reikia išsiaiškinti, kaip išlaikyti ją švarią. Pateikiame keletą paprastų patarimų, kaip išskalbti, dezodoruoti ir laikyti pūkinę striukę, kad ji tarnautų kuo ilgiau.
Kaip Plauti Pūkinę Striukę?
Pūkinės striukės skalbimas:
Pūkinę striukę galima skalbti namuose, todėl priešingai populiariems įsitikinimams, tokioms striukėms ne vieta cheminėje valykloje. Kadangi juose yra pūkų arba pūkų alternatyvų, pvz., poliesterio audinio, sauso valymo skystis gali sujaukti šiltą ir purų pojūtį. Skalbiant namuose geriausia naudoti iš priekio pakraunamą skalbimo mašiną be maišytuvo, t.y. kūgio formos veleno, kuris paprastai būna iš viršaus pakraunamos mašinos centre. Jei jūsų skalbimo mašina turi šį maišytuvą, siūloma kartu su striuke pridėti ką nors kito, pavyzdžiui, antklodę, kad subalansuotų režimą. Štai keletas paprastų veiksmų, kuriuos turite atlikti:
-
1 veiksmas – Paruoškite striukę skalbimui:
Prieš skalbdami striukę, ištuštinkite kišenes, užsekite visus užsegimus ir įsitikinkite, kad pilnai yra užtrauktas užtrauktukas, kad režimo metu jis neįstrigtų mašinos viduje. Skalbiant striukę nereikia naudoti tinklinio skalbinių maišelio. Tada nuimkite kailį ar dirbtinio kailio apdailą, nes juos reikia valyti atskirai. Jei tai tikras kailis, galite nunešti į valyklą. Jei tai dirbtinis kailis, galite skalbti skalbimo mašinoje atskirai ir švelniai.
-
2 veiksmas – Apdorokite dėmes:
Taip pat, prieš įmesdami striukę į skalbimą, norėsite pašalinti visas įsisenėjusias dėmes, pvz., makiažo, aliejaus ar nešvarumų dėmes. Sunkiausiai valomos vietos yra rankogaliai ar apykaklės, kur atsiranda drėkinamojo kremo ar makiažo dėmės. Tas vietas purškite mišiniu, kuriame yra lygios vandens ir acto dalys, tada patrinkite jas drėgnu rankšluosčiu. Netrinkite per stipriai, tik tiek, kiek reikia, kad pašalintumėte dėmę. Kai kurioms dėmėms išvalyti užtenka tik dėmę patrinti šluoste ir vandeniu, tačiau galite įpilti šiek tiek muilo.
-
3 veiksmas – Pasiruoškite skalbimui:
Prieš skalbdami striukę visada patikrinkite priežiūros etiketę, kur rasite gamintojo patarimų, kaip valyti drabužį. Tokioms striukėms svarbiausia yra švelnus plovimas. Jei jūsų striukės priežiūros etiketėje nurodyta „specialus skalbimas“, tai reiškia pūkų skalbimą. Venkite baliklio ar audinių minkštiklio.
-
4 veiksmas – Striukės skalbimas:
Įmeskite savo striukę į skalbimo mašiną vieną arba su antklode, jei reikia, kad išlaikytumėte pusiausvyrą, ir naudokite švelnų, bekvapį ploviklį ir šaltą vandenį. Naudokite tik nedidelį ploviklio kiekį. Kadangi pūkai yra sugeriantys, prieš išimant striukę iš skalbimo mašinos gali tekti pridėti papildomą gręžimo ciklą, kad pašalintumėte drėgmės perteklių. Jei striukė lieka drėgna arba šlapia, gali susidaryti pelėsis ir atsirasti nemalonių kvapų.
-
5 veiksmas – Džiovinimas:
Įdėkite pūkinę striukę į džiovyklę ant silpno ir lėto sukimo ir leiskite veikti keletą ciklų. Nesistenkite pagreitinti proceso naudodami aukštesnę kaitrą, todėl nustatykite žemą temperatūrą. Aukšta temperatūra gali ištirpdyti izoliaciją ir sugadinti išorinį apvalkalą. Su pūkine striuke įmeskite kartu kelis naujus, švarius teniso kamuoliukus. Teniso kamuoliukų judėjimas padarys jūsų striukę ypač purią, nes užpildui neleis sukristi. Jei norite pūkinę striukę išdžiovinti ore, tiesiog padėkite ją ant rankšluosčio šiltoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Prieš džiovinimą ir kai išdžius, supurtykite striukę, kad pūkai atsiskirtų.