Kaip Priduoti Automobilį Į Metalo Laužą?

Ateina laikas, kai jūsų automobilis sugenda nepataisomai ar pasensta, tada jūs turite kelias išeitis: parduoti dalimis arba visą, parduoti supirkėjams arba į metalo laužą, ar laikyti savo kieme. Laikyti seną automobilį savo kieme tikrai nėra praktiškas sprendimas, nes jis užima nemažai vietos, o parduoti jį kažkam kitam taip pat neįmanoma, nes niekas nepirks. Išardyti ir pardavinėti dalimis – labai daug laisvo laiko reikalaujantis būdas, bet ir to nesate tikras, kad visas dalis kažkas nupirks. Parduoti automobilių supirkėjams – geras sprendimas, bet galbūt jie nemoka už automobilį visos kainos, kiek turėtų. Taigi, ką daryti tokiu atveju? Štai jums atsakymas: seną automobilį galite patys nuvežti ir priduoti į metalo laužą.

Seno automobilio pridavimas į metalo laužą:

Automobilio numerių grąžinimas:

Norint priduoti seną automobilį į metalo laužą, pirmiausia automobilio numerius reikia grąžinti “Regitrai”, kur tolimesniu jų likimu bus pasirūpinta. Jie gali būti sunaikinti arba perduoti kitam asmeniui. Šis reikalavimas yra įtvirtintas transporto priemonių registracijos taisyklėse.

Automobilio numerius reikia grąžinti, tokiais atvejais:

  • jei transporto priemonės numerio ženklai yra neprarasti;
  • jei jie nėra perduoti naujam valdytojui, kartu su transporto priemone.

Grąžinus automobilio numerius “Regitrai”, automobilis bus išregistruotas ir leidimas jo eksploatacijai kelyje sustabdytas.

Automobilio pridavimas į metalo laužą:

Dabar jūs galite priduoti automobilį į metalo laužą. Turite žinoti, kad automobilio nugabenimu į supirktuvę greičiausiai turėsite pasirūpinti patys. Todėl jei tam neturite tinkamo transporto, turėsite sumokėti už automobilio išgabenimą į supirktuvę. Kai kurios metalo laužo supirktuvės pačios gali pasiimti jūsų automobilį, tačiau už šią paslaugą reikia mokėti papildomai. Metalo laužo supirktuvėje nuo parduodamo metalų laužo bendro svorio yra nuskaičiuojamas užterštumo koeficientas nemetalinėms priemaišoms: 3 proc. – juodųjų metalų ir 1 proc. – spalvotųjų metalų laužui. Tai sumažina parduodamo automobilio vertę. Nuvykę į metalo laužo supirktuvę, jei esate fizinis asmuo ir norite parduoti metalo laužą, turite pateikti asmens dokumentą. Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, visos pajamos, kurios yra gautos pardavus spalvotųjų ir juodųjų metalų laužą, yra apmokestinamos taikant 5 procentų mokesčio tarifą. Metalo laužo supirkėjas nuo galutinės kainos už parduodamą automobilį nuskaičiuoja 5 procentų mokestį ir jį perveda į valstybės biudžetą.

Seno automobilio pridavimo į metalo laužą pliusai:

Vienas populiariausių būdų atsikratyti seno nenaudojamo ar nevažiuojančio automobilio yra nugabenti jį į artimiausią supirktuvę. Šio būdo teigiamas dalykas yra tas, kad senos mašinos atsikratysite gana greitai ir gausite už jį pinigų pagal tos dienos metalo kainą. Taip pat nebus jokių tarpininkavimo mokesčių, palyginti su tuo, jei automobilį parduotumėte supirkėjams.

Seno automobilio pridavimo į metalo laužą minusai:

Tačiau automobilio pardavimas į metalo laužą turi ir minusų, nes teks automobilį išregistruoti, tvarkyti visą šūsnį dokumentų ir kt. Be to, suma, kurią gausite už į metalo supirktuvę priduotą automobilį, tikriausiai taip pat jūsų netenkins. Paprastai už lengvąsias mašinas supirktuvėje mokama tik apie 100 – 150 Eur, priklausomai nuo to, kiek mašina sveria. Tačiau nuo bendro automobilio svorio dar atskaitoma apie 200 kg, turint omenyje, kad tiek gali sverti detalės, pagamintos ne iš metalų. Tai yra sėdynės, vidaus apdailos detalės ir kt. Automobilį į metalo laužą verta parduoti tik tada, kai visos nemetalinės detalės yra išimtos ir realizuotos, o nepanaudotas likęs tik transporto priemonės kėbulas.

Kas priduodama į metalo laužą?

Į metalo laužą dažniausiai yra parduodami sudaužyti autoavarijoje ar po susidūrimo su dideliu miško gyvūnu automobiliai. Tokie automobiliai keliauja į metalo laužo supirktuves, nes jų pataisyti neįmanoma ir niekam daugiau realiai jie nėra tinkami. Tačiau į metalo laužą galite priduoti ir tiesiog seną, galbūt nebevažiuojantį automobilį, kurio kėbulas yra sveikas. Taip pat galite priduoti ir pavienes automobilio dalis, ir vieną patį automobilio kėbulą ir visą automobilį.