Kaip Skalbti Dienines Užuolaidas Skalbimo Mašinoje?

Jei nutarėte užsiimti kasmetiniu pavasariniu valymu, greičiausiai žinote, kad švarios ir dar skalbikliu kvepiančios užuolaidos suteikia užbaigimo pojūtį. Tačiau jei užuolaidas ketinate skalbti pirmą kartą, galbūt jums kyla klausimas, ar jas galima skalbti skalbimo mašinoje. Taigi, atsakymas yra “TAIP, GALIMA”, tačiau turite žinoti keletą svarbių aspektų, kurie padės skalbti užuolaidas skalbimo mašinoje jų nesugadinant. Norėdami jums šiek tiek padėti, parengėme šį vadovą, kaip skalbti visų tipų užuolaidas, ir patarsime, nuo ko reikėtų pradėti. Be to, turėtumėte žinoti, kad reguliariai prižiūrint užuolaidas jų plauti dažnai nereikia.

Užuolaidų skalbimas skalbimo mašinoje:

Prieš dėdami užuolaidas į skalbimo mašiną, pirmiausia reikia išsiaiškinti, iš kokios medžiagos jos yra pagamintos, nes ne visi audiniai yra tinkami tokiam skalbimui. Taigi, nustačius, iš kokios medžiagos jos yra pagamintos, ne tik sužinosite, ar jas tikrai galima skalbti skalbyklėje, bet ir skalbimo režimo temperatūrą. Prieš pradedant skalbimą, reikia apsvarstyti vieną paskutinį dalyką: būtinai nuimkite visus galimus užuolaidų kabliukus, kad jie nenukristų skalbimo mašinoje ir nesugadintų.

Iš medvilnės, nailono ir poliesterio pagamintas užuolaidas be pamušalo galima skalbti skalbimo mašinoje. Nėrinių užuolaidas galima skalbti mašinoje, jei jos yra įdedamos į specialų tinklinį maišelį. Tikėtina, kad sintetines užuolaidas su pamušalu galima skalbti mašinoje, tačiau pirmiausia patikrinkite etiketę. Štai ką jums reikia daryti norint išskalbti užuolaidas:

1. Atlikite spalvų testą:

Pirmiausia patikrinkite priežiūros etiketę ant užuolaidų. Jei abejojate savo užuolaidų spalvų atsparumu, pabandykite nematomoje vietoje atlikti spalvų testą. Su vandens ir nedideliu kiekiu skysto skalbinių ploviklio mišiniu sudrėkinkite baltą skudurėlį, tada patepkite užuolaidas toje vietoje, kuri nesimato, ir pažiūrėkite, ar spalva nepasikeitė. Jei ant audinio yra spalvos, vis tiek galima užuolaidas skalbti mašinoje, bet tokiu atveju reikia pasirinkti šaltą vandenį ir subtilų skalbimo režimą. Taip pat galite įdėti spalvų gaudyklę. Neplaukite užuolaidų su jokiais kitais daiktais.

2. Pašalinkite užuolaidų priedus:

Prieš dėdami užuolaidas į skalbimo mašiną, iš užuolaidų išimkite visus priedus, jei tokių yra, pvz., užuolaidų kabliukus, žiedus ir spaustukus.

3. Užuolaidas sudėkite į maišelį:

Gležnas nėrinių užuolaidas ir permatomas užuolaidas įdėkite į tinklinį maišelį prieš skalbdami skalbimo mašinoje. Šis specialus skalbimui skirtas maišelis neleis užuolaidoms susidėvėti ar kitaip jų pažeisti. Jei neturite maišelio, galite įdėti užuolaidas į užtraukiamą pagalvės užvalkalą, kuris yra tokios pat spalvos kaip užuolaidos.

4. Pasirinkite tinkamą režimą:

Daugumą užuolaidų, kurias galima skalbti skalbimo mašinoje, reikia skalbti šaltame vandenyje su nedideliu kiekiu skalbinių.

5. Išdžiovinkite užuolaidas:

Geriausia džiovinti užuolaidas gryname ore arba naudojant žemos temperatūros drabužių džiovyklės nustatymą. Pasirinkite mažiausias apsukas per minutę turintį džiovinimo režimą. Kitu atveju užuolaidos susiraukšlės. Geriausia išimti iš džiovyklės užuolaidas tol, kol jos yra dar šiek tiek yra drėgnos, nes tokiu atveju lyginimas yra lengvesnis.

6. Išlyginkite užuolaidos, jei reikia:

Apsaugokite savo užuolaidas lyginimo metu naudodami ploną baltą rankšluostį arba marškinėlius padėdami jį tarp užuolaidų audinio ir lygintuvo.

Patarimai, kaip plauti užuolaidas:

  • Atgaivinkite nešvarias arba pageltusias baltas užuolaidas, prieš skalbdami mašina, pamirkydami jas kriauklėje su balikliu.
  • Kad užuolaidos ilgiau išliktų švarios, reguliariai valykite langus, groteles, langų žaliuzes ir palanges, nes nešvarumai ant stiklo ir aplinkinių vietų gali greitai pereiti ant užuolaidų.
  • Reguliariai naudokite rankinį dulkių siurblį su specialiu antgaliu medžiaginiams paviršiams ar dulkių šluostę, kad pašalintumėte susikaupusius voratinklius ir dulkes, kurios krenta ant jūsų užuolaidų nuo lubų ir karnizų.