Kaip Skalbti Pagalves?

Nors tikriausiai esate įpratę reguliariai skalbti patalynę ir pagalvių užvalkalus, greičiausiai nekreipiate tiek dėmesio į pagalves ir čiužinį. Tiek pagalves, tiek čiužinį reikia giliai valyti bent du kartus per metus, nes laikui bėgant ant jų kaupiasi plaukai, negyvos odos ląstelės, prakaitas ir seilės. Ir visa tai iš esmės yra tai, ką dulkių erkutės mėgsta graužti, o dėl to jų populiacija daugėja ir padidėja tikimybė, kad dėl jų buvimo kils alerginė reakcija. Taigi, idealiausiu atveju pagalves reikia supurenti kiekvieną dieną, o plauti keturis kartus per metus.

Kaip išlaikyti pagalves švarias:

Kad pagalvės ilgiau išliktų švarios ir gaivios, reikia nuolat jas prižiūrėti, t.y. vėdinti ir skalbti. Štai keletas veiksmų, kuriuos turite atlikti, kad miegoti ant pagalvių būtų gaivu.

1 veiksmas: vėdinkite:

Kasdien supurtykite pagalves, kad atkurtumėte jų formą ir pašalintumėte dulkes. Tada maždaug kas mėnesį pakabinkite jas lauke ant skalbinių virvės kelioms valandoms, geriausia šviesią, vėjuotą dieną. Jei tai nėra išeitis, tada kai kurias pagalves galite įdėti į džiovyklę nekaitinimo režimu.

2 veiksmas: skalbkite:

Prieš skalbiant pagalves pirmiausia perskaitykite jų priežiūros etiketę. Daugelį pagalvių, nors ir ne visas, galima skalbti mašinoje. Jei jūsų pagalvė gali atlaikyti skalbimą, skalbkite ją bent du kartus per metus arba kas ketvirtį, jei daug prakaituojate, valgote lovoje arba kartu su jumis miega naminiai gyvūnai. Išskalbti pagalvę nėra sudėtinga, tačiau prireiks šiek tiek laiko, kol ji visiškai išdžius. Jei ant pagalvės yra įsisenėjusių dėmių, prieš skalbdami patepkite jas dėmių valikliu, kuris yra skirtas tokio tipo dėmėms. Jei jūsų skalbimo mašina pakankamai didelė, skalbkite dvi pagalves vienu metu. Tai padės subalansuoti apkrovą, leis vandeniui ir plovikliui cirkuliuoti efektyviau. Geriausia pagalves skalbti švelniu režimu tik kelias minutes arba trumpiausią įmanomą nustatymą, jei negalite kontroliuoti laiko.

Vadovaukitės šiomis instrukcijomis, jei norite skalbti pagalves, su tam tikrų tipų pagalvių užpildais:

  • Pūkai arba plunksnos: 

Daugumą pūkinių pagalvių galima įdėti į skalbimo mašiną, tačiau naudokite vėsų vandenį ir švelnų ploviklį, tada išdžiovinkite ant silpno džiovinimo režimo. Aukšta temperatūra gali sugadinti pūką.

  • Putų poliuretano: 

Skalbimo mašinos maišymas gali suskaidyti tokias putas, todėl šias pagalves tikriausiai reikės skalbti rankomis. Nusiurbkite dulkes nuo pagalvės, tada nuvalykite drėgna šluoste ir nedideliu kiekiu švelnaus ploviklio. Padėkite pagalvę lygiai, kad išdžiūtų.

  • Poliesteris:

Skalbkite šiltu vandeniu švelniu režimu, pageidautina kelias pagalves vienu metu, kad subalansuotumėte apkrovą. Negailėkite ploviklio – naudokite apie 1 šaukštą skysto muilo.

  • Grikių lukštai: 

Išpilkite grikių lukštų užpildą į dubenį ir padėkite saulėje, kad pašalintumėte kvapus, o apvalkalą plaukite šaltu vandeniu ir švelniu plovikliu.

3 veiksmas: gerai išdžiovinkite:

Labai svarbu, kad pagalvė būtų visiškai išdžiūvusi – kitaip rizikuojate, kad atsiras miltligė. Daugelis pagalvių gali būti džiovinamos gerą valandą ant vidutinės temperatūros. Pridėjus porą sausų rankšluosčių procesas paspartės. Džiovindami pūkines ar plunksnų pagalves naudokite nešildomo oro džiovinimo režimą ir džiovinimo kamuoliukus arba teniso kamuoliukus. Jei oras švelnus, daugumą pagalvių galite pakabinti ant skalbinių virvės, kol jos išdžius iki galo. Kad ir kokią džiovinimo techniką naudotumėte, vis tiek turite patikrinti, ar pagalvės viduje nėra drėgmės. Rekomenduojama naudoti apsauginius pagalvių užvalkalus, kad apsaugotumėte pagalves nuo tokių medžiagų kaip prakaitas, kūno aliejai ir veido kremas. Reguliariai skalbkite ir pagalvės užvalkalą, ir apsauginį pagalvės užvalkalą kartą per savaitę kartu su patalynės užvalkalais.