Kaip Skalbti Poliesterio Striukę?

Poliesteris – tai yra sintetinis pluoštas, atsparus tempimui, susitraukimui, trinčiai, raukšlėms ir pelėsiui. Jis yra lengvai skalbiamas ir greitai džiūstantis, tačiau yra jautrus karščiui ir blogai kvėpuoja. Galima skalbti poliesterio drabužius ir antklodes, o jo skalbimas yra paprastas. Norint tai padaryti namuose, reikia žinoti tik kelias pagrindines poliesterio plovimo instrukcijas. Tiesą sakant, dėl poliesterio savybių jis yra vienas iš lengviausiai skalbiamų audinių, nes iš jo pagamintus produktus iš tikrųjų galima skalbti skalbimo mašinoje, ne aukštesnėje nei 40ºC temperatūroje. Kadangi poliesteris yra sintetinis pluoštas, todėl norint, kad jis neiširtų nuo karščio, skalbdami rinkitės vėsų arba šiltą vandenį.

Poliesterio audinių skalbimas skalbimo mašinoje:

Poliesterio audinius galima skalbti skalbimo mašinoje su sintetiniams audiniams draugišku skalbikliu. Įprastu ciklu su šiltu arba vėsiu vandeniu skalbkite skalbimo mašinoje tokius daiktus kaip poliesterio striukės ir pan. Poliesterį galima saugiai skalbti šaltame vandenyje, nes šalta temperatūra padeda išvengti galimo audinio pluošto susitraukimo ir karščio pažeidimo. Štai kokius veiksmus turite atlikti:

  • 1 žingsnis – įsisenėjusios dėmės:

Prieš skalbdami poliesterio striukę skalbimo mašinoje, pirmiausia patikrinkite priežiūros etiketę. Tada apdorokite įsisenėjusias dėmes, jei tokių yra. Apžiūrėkite striukę ir radę dėmių užpilkite skalbiklio tiesiai ant jų, tada tas vietas švelniai patrinkite. Jei reikia naudokite šiek tiek šilto vandens, kad skalbiklis geriau įsigertų į audinį. Jei dėmės yra itin įsisenėjusios, galite striukę pamirkyti šiltame vandenyje su skalbikliu.

  • 2 žingsnis – imkitės prevencinių veiksmų:

Kad išvengtumėte medžiagos sugadinimo, prieš dėdami striukę į skalbyklę, išverskite ją ir užtraukite visus užtrauktukus, kad jie nesugadintų audinio. Nenaudokite audinių kondicionieriaus ir baliklio.

  • 3 žingsnis – pasirinkite savo įrenginio nustatymus:

Šaltas arba šiltas skalbimas iki 40ºC temperatūros yra geriausias poliesterio audiniams. Paskutinis dalykas, kurio jums reikia jūsų poliesterio striukei, tai yra per karštas skalbimas. Jei jūsų skalbimo mašinoje yra sintetikos audinių skalbimo nustatymas, būtinai jį pasirinkite. Šis nustatymas leis skalbimo mašinos būgnui suktis lėčiau ir neleis audiniui susiraukšlėti. Geriausia pasirinkti nustatymą be gręžimo, o vandens perteklių pašalinti rankomis. Įvyniokite striukę į rankšluostį ir kruopščiai išspauskite vandens perteklių, kad rankšluostis jį sugertų. Tai yra saugiausias būdas pašalinti vandens perteklių.

  • 4 žingsnis – džiovinimas:

Poliesteris geriausiai džiūsta, jei jam leidžiama išdžiūti. Jei norite džiovinti džiovyklėje, tokiu atveju įsitikinkite, kad džiovinimas yra žemoje temperatūroje ir trumpiausią įmanomą laiką. Per ilgą ir karštoje temperatūroje džiūvimą poliesteris gali susitraukti ir prarasti spalvą. Tačiau geriausia džiovinti gryname ore, kad sumažintumėte raukšlių riziką. Pakabinkite ant skalbinių virvės arba naudokite džiovinimo stovą.