Kaip Skalbti Rankšluosčius, Kad Būtų Minkšti?

Nebūtinai tik brangūs rankšluosčiai gali būti minkšti ir švelnūs. Ir vidutinės kokybės rankšluosčius galima padaryti tokio minkštumo lygio, kokį jie turėjo tą dieną, kai juos įsigijote. Pagrindinė kietų rankšluosčių priežastis dažnai yra ploviklio likučiai, tačiau ir sumažinus skalbimo priemonių kiekį, vis tiek gali nepavykti atgaivinti jų minkštumo. Minkštumui palaikyti rekomenduojama pasirinkti karšto vandens režimą ir skalbti tik rankšluosčius, tačiau to gali taip pat nepakakti, kad jie būtų minkšti. Tada ką tokiu atveju daryti? Visgi, yra keletas patarimų, kaip skalbti rankšluosčius, kad jie būtų minkšti ir švelnūs.

Rankšluosčių skalbimo žingsniai:

  • Pirmas žingsnis – įdėkite į skalbimo mašiną rankšluosčius:

Surinkite panašios spalvos rankšluosčius ir įdėkite juos į skalbyklę. Neperkraukite skalbimo mašinos, nes rankšluosčiams reikia vietos judėti skalbimo būgne.

  • Antras žingsnis – pasirinkite vandens temperatūrą ir ciklą:

Norėdami pašalinti kūno nešvarumus, ploviklius ir audinių minkštiklius, kurie sukelia problemą, pasirinkite šilto arba karšto vandens parinktį. Nustatykite įprasto skalbimo režimą.

  • Trečias žingsnis – įpilkite distiliuoto baltojo acto:

Jei turite iš anksto įdėtus automatinius skalbimo priemonių ir audinių minkštiklio dozatorius, atjunkite juos šiai įkrovai. Nepilkite ploviklio ar audinių minkštiklio. Vietoj to į plovimo būgną įpilkite du puodelius distiliuoto baltojo acto. Actas padės pašalinti skalbiklio ir minkštiklio likučius, dėl kurių jie yra šiurkštūs.

  • Ketvirtas žingsnis – tinkamai išdžiovinkite:

Išimdami rankšluosčius iš skalbimo mašinos, prieš įmesdami juos į džiovyklę, greitai juos pakratykite, kad audiniai išsipūstų. Pasirinkite vidutinio karščio nustatymą, kad pluoštai per daug neišdžiūtų. Tada įmeskite keletą vilnonių džiovyklės rutuliukų, jei jų turite. Džiovinimo metu rutuliukai „muš“ rankšluosčio pluoštus, palikdami juos minkštesnius ir puresnius. Jei rankšluosčiai negrįžta į minkštą būseną, pakartokite veiksmus.

Dar keletas patarimų, kaip išlaikyti rankšluosčius švelnius:

  • Įpilkite kepimo sodos skalbiant:

Sumaišykite pusę puodelio kepimo sodos kartu su įprasta ploviklio doze, kad rankšluosčiai būtų puresni ir švaresni. Kepimo soda taip pat natūraliai pašalina pelėsio kvapus, atsirandančius dėl per ilgai drėgnų rankšluosčių. Tokius atveju rankšluosčiai atrodys storesni ir pūresni, tačiau šis skalbimo būdas taip pat nėra idealus.

  • Įmeskite teniso kamuoliukus į džiovyklę:

Jei šalia guli keli švarūs, nenaudojami teniso kamuoliukai, pabandykite įmesti juos į džiovyklę kartu su rankšluosčiais. Kai kamuoliukai šokinėja aplinkui, jie padeda pašalinti susidariusius gumuliukus ir padidina minkštumą.

  • Naudokite baltąjį actą:

Audinių minkštikliai iš tikrųjų turi aliejų ir kitų ingredientų, dėl kurių rankšluosčiai mažiau sugeria. Vietoj to, į audinių minkštiklio skyrių įpilkite puodelį distiliuoto baltojo acto, kuris suminkština rankšluosčius ir naikina bakterijas. Be to, nenaudokite ploviklio. Tokiu atveju rankšluostis atrodys pastebimai minkštesnis ir žymiai naujesnis, tarsi būtų skalbtas mažiau kartų nei kiti rankšluosčiai. Jis bus lygus. Į skalavimo režimą įpilkite ½ – 1 puodelio baltojo acto. Nesijaudinkite – jie nekvepės kaip actas.

  • Rankšluosčius skalbkite atskirai:

Kadangi vonios rankšluosčiai paprastai išlieka gana švarūs, jiems nereikia tiek skalbiklio, kiek drabužiams. Be to, skalbiklio perteklius gali susikaupti ant rankšluosčių ir sumažinti jų minkštumą. Skystas audinių minkštiklis netinka rankšluosčių skalbimui, nes jis padengia rankšluosčių pluoštus ir gali neleisti jiems sugerti drėgmės.